wtorek, 20 maja 2014

Moda w Korei

tumblr_n0peryDWD51spayloo1_500
Od wielu lat jestem fanką mody azjatyckiej , uwielbiam ich styl ubierania się. Nie raz przy oglądaniu teledysków , dram , zdjęć zastanawiałam się czemu w naszych polskich serialach wizażyści tak nie szaleją z modą .

Ulzzang

Tym terminem określa się młodych ludzi o ładnych twarzach. Takie osoby głównie charakteryzują się jasną cera , buzią w kształcie litery „V” ,małymi ustami  , dużymi oczami oraz ogromnymi soczewkami typu ‚circle lens’. W makijażu obowiązuje czarny tusz do rzęs jak i eye-liner.  Włosy natomiast pozakręcane są w grube loki bądź rozwichrzone. Ich styl ubierania nie jest „kawaii” tak jak w Japonii, nie chcą być słodcy . Gustują w stonowanych , naturalnych barwach.  Kierują się aktualnymi trendami w modzie. Chcą być gustowni i artystyczni.
emi

Moda Ulzzang


Makijaż Ulzzang


Kilka ciekawych blogów:

Tomboy

Określa dziewczynę która zachowuje się jak chłopak , ubiera się jak chłopak i myśli jak chłopak czyli tak zwana chłopczyca.  Jest to osoba która pragnie wolności , chce łamać stereotyp słodkiej dziewczynki . Styl ubierania takiej osoby  polega głównie na luźnych ubraniach, często sportowych.

FOB

Czyli Fresh Off the Boat to nietypowe połączenia , głównie ubrania kontrastujące ze sobą, ale jednak razem wyglądające gustownie.Elementy rozpoznawcze tego stylu to używanie dużych, workowatych ubrań, które podkreślają drobną i szczupłą figurę azjatek. Najpopularniejsze są zbyt długie bluzy, wielkie kurtki i luźne sweterki.Dla mniej śmiałych FOB może być nie-lada wyzwaniem!

Hobo style

Styl uliczny , samo słowo hobo określa osobę bezdomną . Ostatnio w różnych dramach można zauważyć że dużo postaci jest tak poubieranych. Styl ten polega na narzuceniu na siebie wielu warstw dość niemodnych ubrań :P

Wi Me Ri z Mary stayed out all night
meri2meri4

Elegancko w pracy

Większość Koreanek słynie z kobiecego i jakże eleganckiego wyglądu w pracy. Miedzy innymi wlanie dzięki temu styl biurowy jest bardzo popularny w całej Azji.
 #KpopLivePolska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz