poniedziałek, 3 marca 2014

Bangtan Boys

BTS-2Cool-4Skool-teaser-photo
rah
No i mamy kolejny dobry debiut w tym roku! Big Hit Entertainment (podlega pod JYP, zajmują się m.in 2AM i GLAM) wypuściło na świat długo przygotowywaną hip-hopową grupę, Bangtan Boys.

Profile:

Rap Monster
rap-monster-5
Prawdziwe imię: Kim Nam Joon (김남준)
Pseudonim: Rap Monster (często skracane do Rap Mon)
Data urodzenia: 12.09.1994
Pozycja w zespole: Lider, raper
Przezwiska: RapMon, LiderMon, God of Destruction (nie pytać…)
Grupa krwi: A
Wzrost: 181cm
Waga: 64kg
Ulubiony kolor: Czarny
Lubi: Muzykę, serfowanie po internetach, numer 1, ładną pogodę
Idealny typ: Musi mieć ładnie brzmiący głos, być odpowiednio wysoka, blada i dobrze wyglądać w zestawieniu biała koszulka + jeansy + czerwone conversy
Wzoruje się na: Kanye West, A$AP Rocky
Za 10 lat będzie: Bogatym raperem
Chyba nie trudno zauważyć, że Rapmon jest uzależniony od noszenia okularów (chociaż mamy dowody na to, że ma oczy). Lider BTS ma bardzo oryginalną urodę i ciemniejszą karnację, więc sądzę, że nie będziecie mieć problemów z odróżnieniem go od reszty. Bardzo dobry raper, który do dziś jest związany z udergroundowym hip-hopowym środowiskiem (stąd znajomości z Zico, Supreme Boi, Uglyduck i wieloma innymi). Za czasów kiedy był jeszcze nazywany Runch Randa nagrywał bardzo dużo swoich utworów (nie wiem czy nie wydał nawet całego mixtape) i nabrał doświadczenia scenicznego (tak właśnie roznosi klub). Lubi pisać teksty i komponować muzykę, o czym pewnie przekonamy się jeszcze nie raz. Jak dla mnie to pochodzi z USA, albo przynajmniej mieszkał tam przez chwilę bo płynnie mówi po angielsku z amerykańskim akcentem. Mimo dość gangsterskiego wyglądu uwielbia się wygłupiać i działać na nerwy swoim podopiecznym.

SUGA
7805_suga
Prawdziwe imię: Min Yoongi (민윤기)
Pseudonim: SUGA (슈가)
Data urodzenia: 9.03.1993
Pozycja w zespole: Raper
Przezwiska: Nieruchomy Min (ma dni, kiedy się nie rusza w ogóle), Tata
Grupa krwi: 0
Wzrost: 176cm
Waga: 57kg
Lubi: Welsh corgi (rasa psów), robić zdjęcia, liczbę 3, pogodę w ciągu której zakładasz krótki rękawek w dzień i długi w nocy
Ulubiony kolor: Biały
Idealny typ: Dziewczyna, która lubi muzykę, szczególnie hip-hop
Wzoruje się na: Kanye West, Lil Wayne, Hit Boy
Za 10 lat będę: “Zdominuję cały świat muzyki, chcę, żeby ludzie na całym świecie słuchali mojej muzyki”
Suga pewnego pięknego dnia (w 2006 roku), po przesłuchaniu piosenki Epik High - Fly, postanowił sobie, że zostanie raperem. Także mamy w zespole kolejnego bardzo utalentowanego człowieka, który tworzył muzykę jeszcze zanim Bangtan udało się zadebiutować. Ma bardzo specyficzny i na swój sposób śmieszny pseudonim (osobiście kojarzy mi się z TYM). Często wstawia swoje zdjęcia na twittera i podpisuje się jako “eungkyakya” (onomatopeja oznaczająca przesadnie słodki sposób śmiania się). Jest bardzo mądry i posiada sporą wiedzę, możesz się go zapytać o cokolwiek i dostaniesz odpowiedź. Jego hobby to pisanie piosenek i robi to wszędzie: w samochodzie, poczekalni, na treningach. Do tego lubi dokuczać Jiminowi i wypowiadać się w imieniu całego zespołu. Znany z lekko przymulonego spojrzenia (jak tutaj). Podobno ma bardzo duże problemy z językiem angielskim. A, i uważa swoje nogi za całkiem zgrabne. Moim zdaniem ma zadatki na przyszłego fashionistę. Lubi robić zdjęcia nie tylko sobie, ale również wszystkiemu wokół, w szczególnie samemu zespołowi  (tutaj z bardzo profesjonalnym podpisem).

JIN
tumblr_mw0ber8fwR1swzn9wo1_1280
Prawdziwe imię:  Kim Seokjin (김석진)
Pseudonim: Jin (진)
Data urodzenia: 4.12.1992
Pozycja w zespole: Wokal, visual
Przezwiska: Różowa Księżniczka, Jin Księżniczka
Grupa krwi: 0
Wzrost: 179cm
Waga: 60kg
Lubi: Gotować, kolor różowy, szczeniaczki, liczbę 4, wiosenne słońce (jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, że jest księżniczką?)
Ulubiony kolor: No zgadnij
Idealny typ: Dziewczyna, która będzie dobrą żoną w przyszłości, dobrze gotuje i jest miła
Wzoruje się na: T.O.P z Big Bang
Za 10 lat będę: “Sierżant Kim Seokjin. Jak uda mi się odnieść sukces w Bagtan, chce być Jinem, którego mamy lubią oglądać w TV)”
Jin jest najstarszym członkiem zespołu, chociaż nie wygląda. Jako visual ma bardzo ładną, proporcjonalną buzię, wielkie oczy i kuszące usta. Znany z uroczo-zaspanego spojrzenia i anielskiego głosu. W porównaniu do reszty zespołu, Jin jest dość cichy i spokojny. Bardzo dobrze gotuje i lubi przyrządzać posiłki reszcie grupy (na bloga czasami wstawia własne przepisy). Lubi kolor różowy i jest przez innych nazywany “Różową Księżniczką” (zobaczcie co dostał ostatnio od fanki: klik).

J-HOPE

Prawdziwe imię: Jung Hoseok (정호석)
Pseudonim: J-Hope
Data urodzenia: 18.02.1994
Pozycja w zespole: Raper, tancerz, wokal
Przezwiska: Hope
Grupa krwi: A
Wzrost: 177cm
Waga: 59kg
Współpraca: Animal - Jo Kwon ft. J-Hope
Lubi: Psy/szczeniaczki, kolor zielony, liczbę 7, wiosnę, @-@ (cokolwiek miał na myśli….)
Idealny typ: Dziewczyna, która mnie kocha, dobrze gotuje i dużo myśli
Wzoruje się na: A$AP Rocky, J.Cole, Beenzino. GD
Za 10 lat będę: J-Hope ze znanego międzynarodowo Bangtan
Mimo, iż J-Hope wygląda dość groźnie, jest bardzo zabawną, pełną uroku i gadatliwą osobą (chociaż aegyo w jego wykonaniu jest co najmniej dziwne…). Przed debiutem rapował trochę na solowym albumie Jo Kwona z 2AM. Kocha się wygłupiać, ale dla zespołu jest niczym matka.

JIMIN
296245-bangtan-boys-jimin-23
Prawdziwe imię:  Park Jimin (박지민)
Pseudonim: Jimin (지민)
Data urodzenia: 13.10.1995
Pozycja w zespole: Tancerz, Wokal
Przezwiska: Park Jiminie (tak zaczął mówić na niego Suga), Dooly
Grupa krwi: A
Wzrost: 175cm
Waga: 60kg
Lubi: liczbę 3, swojego młodszego brata, kiedy pogoda jest słoneczna, ale chłodna, gdy idzie i słucha muzyki, która dobrze na niego działa
Ulubiony kolor: Niebieski i czarny
Idealny typ: Dziewczyna urocza i mniejsza od niego
Wzoruje się na: Taeyang z Bug Bang (jakie fanboye BB)
Za 10 lat będę: Wspaniałym piosenkarzem, który lubi występować
Gadatliwy, pewny siebie i kocha kamerę z wzajemnością (udaje nieśmiałego, ja to wiem!). Jak już wiemy, bardzo lubi się chwalić swoim ciałem i nie boi się nosić mocno wyciętych koszulek, które sporadycznie podnosi do góry (nawet jeśli jest w trakcie diety, bo sądzi, że wygląda jak gruba świnka). Suga i Rap Mon uwielbiają mu dokuczać, ale to podobno dlatego, że jest wredny dla swoich hyungów.

V
bangtan-boys-v-82
Prawdziwe imię: Kim Taehyung (김태형)
Pseudonim: V (브이)
Data urodzenia: 30.12.1995
Pozycja w zespole: Wokal
Przezwiska: Taetae, Montgtae (obojętny Tae)
Grupa krwi: AB
Wzrost: 178cm
Waga: 58kg
Lubi: Szukać piosenek, które zna mało ludzi (soo hipsta), duże lwy, liczbę 10, jesień, słoneczną pogodę
Ulubiony kolor: Czarny, zielony, biały
Idealny typ: Dziewczyna, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej czarująca, ktoś kto będzie kochał i troszczył się tylko o niego. Elegancka na zewnątrz, ale potrafiąca zrobić dla niego ciepłą czekoladę i mieć w sobie dużo wewnętrznego aegyo
Wzoruje się na: Swoim tacie
Za 10 lat będę: “Zajmował się moim przyszłym synkiem Taekwonem (2 lata) i córeczką Taegeuk (7 miesięcy), zabierał ich do ZOO, karmił gołębie krewetkowymi krakersami i będę zwykłym, fajnym kolesiem”
Człowiek zagadka. Nikt nie wiedział o jego istnieniu do momentu wyjścia pierwszego teasera, gdzie pojawiło się jego imię (a raczej litera, która ma robić za pseudonim). Aczkolwiek V jest od początku w grupie, po prostu Big Hit wymyśliło sobie, że zrobią z niego niespodziankę. Potrafi grać na saksofonie i dostał już miano Bangtanowego floverboya.  V jest przeuroczą osobą, cały czas strzela słodkie minki (123456 i przede wszystkim TO)  i ciągle przytula się do każdego (12 i nawet do Joona z MBLAQ: klik). Ma do tego talent, bo w końcu konkuruje z 15 letnim maknae… Czasami też trudno odczytać z jego twarzy co ma na myśli (potrafi strzelać różne randomowe miny w dziwnych momentach, jak na przykład wtedy, gdy Jin go skomplementował) i zdecydowanie ma osobowość 4D (żyje w swoim świecie). Widać również (na co zwrócił nam uwagę Jimin) uderzające podobieństwo V do… lwa.
vlog w duecie z Jiminem:

JUNG KOOK
bangtan-boys-jung-kook-18
Prawdziwe imię: Jeon Jeongguk (전정국)
Pseudonim: Jung Kook  (정국)
Data urodzenia: 01.09.1997
Pozycja w zespole: Maknae, tancerz, raper, wokal
Przezwiska: Jeon Jungkookie
Grupa krwi: A
Wzrost: 177cm
Waga: 61kg
Lubi: Rysować, liczbę 1, słoneczną pogodę z orzeźwiającym wiatrem
Ulubiony kolor: Czerwony, czarny, biały
Idealny typ: Dziewczyna, która ma przynajmniej 168 (ale niższa od niego), jest dobrą żoną, dobrze gotuje, mądra, mająca zgrabne nogi
Wzoruje się na: GD
Za 10 lat będę: Właścicielem studia tatuażu albo restauracji specjalizującej się w mięsie z kaczki
To się dopiero nazywa maknae… Chłopak ma dopiero 16 lat (a tak właściwie to jeszcze 15), a zajmuje trzy pozycje w zespole (i w każdej radzi sobie bardzo dobrze!) do tego posiada imponujący (jak na ten wiek) sześciopak. Gdy jest wśród innych członków zespołu, siedzi cicho (jak na maknae przystało), ale widać, że wszyscy go kochają. Według Jimina, cokolwiek Jungkook nie zrobi, wygląda słodko. Trudno się nie zgodzić.

Teraz podam wam oficjalne konta i przydatne linki, a później przyjrzymy się każdemu z osobna.
Polski fanpage na facebooku
 źródło -KpopLivePolka

2 komentarze:

  1. Wstawiłaś zdjęcie Min Yoongi a nie J-hope

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdjęcie J-Hope nie działa i do Jungkook'a można dopisać w przezwiskach "Golden Maknae" :D
    Ogólnie dzięki za taki post, miło się czytało. :D

    OdpowiedzUsuń